Prečo Barefoot

Barefoot obuv a výhody chodenie naboso


Z toho, čo na sebe nosíme, je obuv najvýznamnejším zásahom do prirodzeného fungovania ľudského tela.

Barefoot obuv je navrhnutá tak, aby čo najviac rešpektovala anatómii chodidla aj nohy, a zároveň čo najmenej ovplyvňovala ich prirodzenú funkciu.

Topánky tesné, neohybné, s podpätkami či strihané do špičky logicky spôsobujú problémy známe ako vbočený palec, bolesti chrbta a kĺbov, kladivkové prsty, ploché nohy, plesne, kurie oká, zarastanie nechtov či ostrohy.

Neuveriteľne živé zloženie chodidla s 200 000 nervovými zakončeniami, 33 svaly, 28 kosťami a 19 šľachami potrebuje k správnej funkcii predovšetkým voľný priestor, častý pohyb a konštrukciu topánky umožnujú správny polohocitu.

Barefoot V PRAXI ZNAMENÁ:Široká špička topánky - dostatok miesta pre prsty, ktoré sa môžu dostatočne roztiahnu, opierať a odrážať, topánka nedeformuje nohu a zachováva prirodzenú hybnosť nohy.

Nulový podpätok a žiadna podpora klenby - noha a následne celé telo sú vo svojom prirodzenom a vyváženom nastavenia, kĺby sú centrované a nožnej klenba je prirodzene stimulovaná.

Podošva pružná pozdĺžne aj priečne - noha dostatočne číta terén a mozog tak získava zásadné informácie potrebné pre udržanie rovnováhy, pri odraze dochádza k optimálnemu prenosu sily na podložku.

A ako chôdza v barefoot obuvi pôsobí na fungovanie nohách? Veľký priestor v špičke umožňuje efektívne roztiahnutie prstov a uchopenie terénu a to umožňuje správnu prácu chodidiel a posilnenie svalov prednožia a prstov. Tenká a pružná podošva spôsobuje správne fungovanie polohocitu (propriocepciu) a môže tak naplno z chodidiel prúdiť veľké množstvo podnetov do mozgu, ktorý potom všetko vyhodnotí a spustí vhodný pohybový program.

Nie je to síce úplne dokonalé, ako keby nohy boli bosé, ale proti hrubé, tvrdé a nepoddajné podrážke klasické topánky získa mozog neporovnateľne bohatšie informácie. Ďalšou výhodou je prirodzené posilnenie členkov. Barefoot obuv totiž nefixujú členok v pevnom zašněrování a nohy musí vyhľadávať oporu a stabilitu zvnútra sama seba a nie s pomocou pevné topánky.

Využívajú sa vlastné zdroje, väzy okolo členku a kolená, svaly chodidlá, lýtka i stehná, ktoré v každom kroku stabilizujú plôšku, členok, koleno aj bedro.
4,94

Čo o nás hovoria naši zákazníci

Peter Šály 18.03.2023
Overená recenzia
Všetko prebehlo tak ako malo. Topánočky sú super
Monika Pavlová 17.03.2023
Overená recenzia
Boty krásně sedí na nožce, jen jsem museli koupit o číslo větší. Neseděla nám velikost dle měřící tabulky.
Alena 17.03.2023
Overená recenzia
Eshop je veľmi kvalitný, skvelý výber topánok, rýchle dodanie. Určite objednám znova.
facebook