Obchodné podmienky

Prečítajte si prosím pozorne naše obchodné podmienky, aby sme predišli prípadným sporom.

Prevádzkovateľom internetového obchodu www.topanky-detske.sk


Tereza Komenderová
Ahepjukova 2790/19
Ostrava 702 00
TEL.: 731 164 251
IČ: 76243761
DIČ: CZ8353225155 - Platca DPH
Živnostenský list vydaný 2. 4. 2008 v Ostrave


Sídlo firmy a predajňa

Botatex
nám. Msgre. Šrámka 1826
Ostrava 702 00

Jedná-li se o slovenského zákazníka zboží posílejte jen přes Zásilkovnu- postup najdete v sekci Rady při nákupu, vrácení zboží, reklamace.

Bankové spojenie pre Českú republiku

Raiffeisen bank
Dlouhá 3
Ostrava 70200
Č.účtu 3272486001/5500
IBAN: CZ0655000000003272486001


Bankové spojenie pre Slovenskú republiku

Tatra banka, a.s.
Hodžovo nám. 3
Bratislava
Č. účtu 2914841462/1100

 


1// VŠEOBECNÉ USTANOVENIA


Tieto obchodné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode www.topanky-detske.sk a vymedzujú práva a povinnosti predávajúceho a kupujúcich. Kupujúci potvrdením záväznej objednávky potvrdzuje, že sa zoznámil s týmito obchodnými podmienkami i s reklamačným poriadkom a že s nimi súhlasí. Vzťahy medzi kupujúcim a predávajúcim sa riadia týmito obchodnými podmienkami, ktoré sú záväzné pre obe strany.2// UZAVRETIE KÚPNEJ ZMLUVY


Podmienkou uzatvorenia elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých potrebných údajov podľa objednávkového formulára. Týmto kupujúci súhlasí s obsahom objednávky a poskytnutím osobných údajov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie a realizáciu kúpnej zmluvy.

Objednávky a otázky sa snažíme vybavovať priebežne počas celého dňa. Ak v priebehu 24 hodín nedostanete žiadny e-mail, prosíme, aby ste nás ihneď kontaktovali.

Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku v prípadoch, že tovar už nie je na sklade alebo sa už nevyrába. Počty skladových zásob nemusia vždy zodpovedať vzhľadom na veľké množstvo objednávok i z dôvodu, že súčasne predávame prostredníctvom viacerých internetových obchodov. Ak by sme nemali vami požadovaný tovar skladom, budeme vás informovať e-mailom.

Objednávka sa ruší i vtedy, ak kupujúci neuhradí sumu za tovar do 7 pracovných dní. Právne vzťahy vzniknuté uzatvorením kúpnej zmluvy sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka. Vašu objednávku môžete stornovať do 24 hodín na náš e-mail info@boty-detske.cz

Kupujúci má právo podľa §53 ods. 7 č 40/1964 Z. z. Občianskeho zákonníka odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia zásielky. V tomto prípade potom tovar zasiela odberateľ na vlastné náklady doporučene na adresu dodávateľa s dokladom, VS a dodatkom, prečo tovar vracia.
Na vrátenie tovaru v lehote 14 dní bez udania dôvodu má zákazník právo vždy, ak kupuje vec cez internet. Vrátiť bez udania dôvodu možno nový tovar, ktorý už nemá pôvodný obal alebo nemá visačky, bol použitý, opotrebovaný či dokonca poškodený. Potom si predajca môže vrátenú čiastku znížiť o opotrebenie výrobku.


Formulár na odstúpenie od zmluvy si môžete stiahnuť tu  Vrácení zboží(4).pdf


Ak vraciate len časť tovaru z objednávky, vrátime Vám na účet cenu za tento tovar. Ak bola týmto vrátením porušená podmienka na dopravu zadarmo, odčeteme dopravné od sumy, ktorú budeme vracať. Doprava zdarma je len pri objednávke nad 115 eur.

3// PODMIENKY DORUČENIAVšetky zásielky odosielame najneskôr do druhého pracovného dňa od prijatia platby na náš účet. Pri platbe dobierkou do druhého pracovného dňa od prijatia objednávky. Ak nebudeme schopní tento termín dodržať, budeme vás o tom informovať. Súčasťou zásielky je aj doklad o kúpe, ktorý zároveň slúži ako záručný list. Ku každej objednávke vystavujeme daňový doklad, ktorý odosielame v elektronickej podobe len na vaše vyžiadanie. Daňový doklad v elektronickej podobe je vystavený v súlade so Zákonom 235/2004 Z. z.4// SPÔSOB PLATBYa/ Bankovým prevodom na účet
 • bankovým prevodom z vášho účtu
 • priamym peňažným vkladom v banke
 • poštovou poukážkou na adresu alebo na účet

b/ Dobierkou
 • tovar zaplatíte doručovacej službe pri prevzatí zásielky
 • c/ V hotovosti pri osobnom prevzatí
 • tovar si vyzdvihnete v našej predajni na ulici Nádražní 615/30, Ostrava


 

6// SPÔSOB DORUČENIA V SR:

Balíčky zaslané společností DPD, SK poštou a SK kurýrem GLS u nás vyzvedává Zásilkovna a dále je pak na depu třídí, dle zákazníkem zvoleného odeslání, tak pokud Vám dorazí mail, že bylo odesláno Zásilkovnou, nikoliv Vámi zvolenou společností, tak prosíme o strpení, vše se na depu upraví a bude dodáno, jak jste zvolili. Díky za pochopení :-)

 Platba předem:


    
  Slovenská pošta Balík 1 triedy ....................................................................4 eur


  SK kurýr GLS...............................................................................................5 eur


Vyzvednutí na zásilkovně................................................................................3 eur

Zaslání na dobírku: Slovenská pošta Balík 1 triedy.......................................................................5 eur


 SK kurýr GLS .................................................................................................6  eur


Vyzvednutí na  Zásilkovně - dobírka  ..............................................................4 eur

 

 

 

7// ZÁRUČNÁ LEHOTA a REKLAMAČNÝ PORIADOK


V prípade, že tovar, ktorý ste od nás dostali, je chybný alebo poškodený, oznámte zistené chyby čo najskôr predávajúcemu e-mailom na adresu info@topanky-detske.sk , prípadne telefonicky alebo písomne ​​na adresu uvedenú v kontaktoch.

 • a/ Chybný alebo poškodený tovar bude vymenený po vzájomnej dohode a po zaslaní reklamovaného tovaru na našu adresu na náklady predávajúceho.
 • b/ Tovar musí byť dodaný kompletne, tak ako bol prevzatý od predávajúceho.
 • c/ Predávajúci nepreberá zodpovednosť za škody vyplývajúce z nesprávneho nakladania s tovarom, nesprávneho ošetrenie a akýchkoľvek zásahov, ani za škody spôsobené vonkajšími udalosťami. Na chyby tohto pôvodu sa nevzťahuje ani poskytovaná záruka.
 • d/ Tovar je z hygienických dôvodov na reklamáciu prijímaný iba čistý.
 • e/ Na tovar poskytujeme záručnú lehotu danú zákonom – 24 mesiacov.
 • f/  Reklamačná lehota sa počíta odo dňa doručenia tovaru predávajúcemu.  


8// POSTUP PRI REKLAMÁCII


 • a/ Informujte nás o reklamácii telefonicky alebo e-mailom.
 • b/ Tovar zašlite ako doporučený balík na našu adresu.
 • c/ Do zásielky uveďte dôvod reklamácie a variabilný symbol vašej objednávky.
Vašu reklamáciu vybavíme čo najrýchlejšie, najneskôr však do 30 dní od jej vzniku. Záručná lehota a reklamačný poriadok sa riadia všeobecne platnými právnymi predpismi. 
9// OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Prevádzkovateľ internetového obchodu www.topanky-detske.sk, Tereza Komenderová, prehlasuje, že poskytuje svoje služby v súlade so zákonom č.101/2000 Z. z. o ochrane osobných údajov. Všetky získané osobné údaje zákazníkov budú používané len na obchodné a marketingové účely, v zmysle plnenia služieb zákazníkom. Zákazník využívaním služieb tohto elektronického obchodu udeľuje súhlas k zhromažďovaniu svojich osobných údajov. Zákazník má právo kedykoľvek požiadať o vymazanie svojich osobných údajov z databázy a o zrušenie svojej registrácie, a to písomne ​​alebo prostredníctvom e-mailu info@topanky-detske.sk.


facebook