Obchodné podmienky

Prečítajte si prosím pozorne naše obchodné podmienky, aby sme predišli prípadným sporom.

Prevádzkovateľom internetového obchodu www.topanky-detske.sk


Tereza Komenderová
Ahepjukova 2790/19
Ostrava 702 00
TEL.: 731 164 251
IČ: 76243761
DIČ: CZ8353225155 - Platca DPH
Živnostenský list vydaný 2. 4. 2008 v Ostrave


Predajňa

Botatex
nám. Msgre. Šrámka 1826
Ostrava 702 00


 

Bankové spojenie pre Českú republiku

Raiffeisen bank
Dlouhá 3
Ostrava 70200
Č.účtu 3272486001/5500
IBAN: CZ0655000000003272486001


Bankové spojenie pre Slovenskú republiku

Tatra banka, a.s.
Hodžovo nám. 3
Bratislava
Č. účtu 2914841462/1100

 


1// VŠEOBECNÉ USTANOVENIA


Tieto obchodné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode www.topanky-detske.sk a vymedzujú práva a povinnosti predávajúceho a kupujúcich. Kupujúci potvrdením záväznej objednávky potvrdzuje, že sa zoznámil s týmito obchodnými podmienkami i s reklamačným poriadkom a že s nimi súhlasí. Vzťahy medzi kupujúcim a predávajúcim sa riadia týmito obchodnými podmienkami, ktoré sú záväzné pre obe strany.2// UZAVRETIE KÚPNEJ ZMLUVY


Podmienkou uzatvorenia elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých potrebných údajov podľa objednávkového formulára. Týmto kupujúci súhlasí s obsahom objednávky a poskytnutím osobných údajov, ktoré sú potrebné pre uzatvorenie a realizáciu kúpnej zmluvy.

Objednávky a otázky sa snažíme vybavovať priebežne počas celého dňa. Ak v priebehu 24 hodín nedostanete žiadny e-mail, prosíme, aby ste nás ihneď kontaktovali.

Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku v prípadoch, že tovar už nie je na sklade alebo sa už nevyrába. Počty skladových zásob nemusia vždy zodpovedať vzhľadom na veľké množstvo objednávok i z dôvodu, že súčasne predávame prostredníctvom viacerých internetových obchodov. Ak by sme nemali vami požadovaný tovar skladom, budeme vás informovať e-mailom.

Objednávka sa ruší i vtedy, ak kupujúci neuhradí sumu za tovar do 7 pracovných dní. Právne vzťahy vzniknuté uzatvorením kúpnej zmluvy sa riadia príslušnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka. Vašu objednávku môžete stornovať do 24 hodín na náš e-mail info@boty-detske.cz

Kupujúci má právo podľa §53 ods. 7 č 40/1964 Z. z. Občianskeho zákonníka odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia zásielky. V tomto prípade potom tovar zasiela odberateľ na vlastné náklady doporučene na adresu dodávateľa s dokladom, VS a dodatkom, prečo tovar vracia.
Na vrátenie tovaru v lehote 14 dní bez udania dôvodu má zákazník právo vždy, ak kupuje vec cez internet. Vrátiť bez udania dôvodu možno nový tovar, ktorý už nemá pôvodný obal alebo nemá visačky, bol použitý, opotrebovaný či dokonca poškodený. Potom si predajca môže vrátenú čiastku znížiť o opotrebenie výrobku.


Formulár na odstúpenie od zmluvy si môžete stiahnuť tu  Vrácení zboží(4).pdf


Ak vraciate len časť tovaru z objednávky, vrátime Vám na účet cenu za tento tovar. Ak bola týmto vrátením porušená podmienka na dopravu zadarmo, odčeteme dopravné od sumy, ktorú budeme vracať. Doprava zdarma je len pri objednávke nad 195 eur.

3// PODMIENKY DORUČENIAVšetky zásielky odosielame najneskôr do druhého pracovného dňa od prijatia platby na náš účet. Pri platbe dobierkou do druhého pracovného dňa od prijatia objednávky. Ak nebudeme schopní tento termín dodržať, budeme vás o tom informovať. Súčasťou zásielky je aj doklad o kúpe, ktorý zároveň slúži ako záručný list. Ku každej objednávke vystavujeme daňový doklad, ktorý odosielame v elektronickej podobe len na vaše vyžiadanie. Daňový doklad v elektronickej podobe je vystavený v súlade so Zákonom 235/2004 Z. z.4// SPÔSOB PLATBYa/ Bankovým prevodom na účet
 • bankovým prevodom z vášho účtu
 • priamym peňažným vkladom v banke
 • poštovou poukážkou na adresu alebo na účet

b/ Dobierkou
 • tovar zaplatíte doručovacej službe pri prevzatí zásielky
 • c/ V hotovosti pri osobnom prevzatí
 • tovar si vyzdvihnete v našej predajni na ulici Nádražní 615/30, Ostrava


 

6// SPÔSOB DORUČENIA V SR:

Balíčky zaslané spoločnosťou DPD, SK poštou a SK kuriérom GLS u nás vyzdvihuje Zásilkovna a ďalej je potom na depe triedi, podľa zákazníkom zvoleného odoslania, tak ak Vám dorazí mail, že bolo odoslané Zásilkovna, nie Vami zvolenú spoločností, tak prosíme o strpenie, všetko sa na depe upraví a bude dodaný, ako ste zvolili. Vďaka za pochopenie :-)

 Platba vopred:


    
  Slovenská pošta Balík 1 triedy ....................................................................4 eur


  SK kurier GLS...............................................................................................5 eur


Vyzvednutie na zásilkovně................................................................................3 eur

Zaslanie na dobírku: Slovenská pošta Balík 1 triedy.......................................................................5 eur


 SK kurier GLS .................................................................................................6  eur


Vyzvednutie na  Zásilkovně - dobírka  ..............................................................4 eur

 

 

 

7// ZÁRUČNÁ LEHOTA a REKLAMAČNÝ PORIADOK


V prípade, že tovar, ktorý ste od nás dostali, je chybný alebo poškodený, oznámte zistené chyby čo najskôr predávajúcemu e-mailom na adresu info@topanky-detske.sk , prípadne telefonicky alebo písomne ​​na adresu uvedenú v kontaktoch.

 • a/ Chybný alebo poškodený tovar bude vymenený po vzájomnej dohode a po zaslaní reklamovaného tovaru na našu adresu na náklady predávajúceho.
 • b/ Tovar musí byť dodaný kompletne, tak ako bol prevzatý od predávajúceho.
 • c/ Predávajúci nepreberá zodpovednosť za škody vyplývajúce z nesprávneho nakladania s tovarom, nesprávneho ošetrenie a akýchkoľvek zásahov, ani za škody spôsobené vonkajšími udalosťami. Na chyby tohto pôvodu sa nevzťahuje ani poskytovaná záruka.
 • d/ Tovar je z hygienických dôvodov na reklamáciu prijímaný iba čistý.
 • e/ Na tovar poskytujeme záručnú lehotu danú zákonom – 24 mesiacov.
 • f/  Reklamačná lehota sa počíta odo dňa doručenia tovaru predávajúcemu.  


8// POSTUP PRI REKLAMÁCII


 
a/ Topánky očistite (nikdy ich neperte!, ale neposielajte ich prosíme, od bahna, piesku a pod.- následne Vás budeme kontaktovať pre uhradenie nového poštovného, kedy Vám ich vrátime a Vy si ich očistíte doma alebo Vám ponúkneme očistenie u nás za cenu 2 Euro!).
b/ K topánkam pridajte info s číslom nahraného prípadu- viac info potom v sekcii Rady pri nákupe, vrátení tovaru, reklamácie
c/ Tovar zašlite k nám cez Zásielkovňu- opäť bližšie info v sekcii Rady pri nákupe, vrátení tovaru, reklamácie
Vašu reklamáciu vybavíme čo najrýchlejšie, najneskôr však do 30 dní od jej vzniku, teda od doby prevzatia balíčka. Záručná lehota a reklamačný poriadok sa riadi všeobecne platnými právnymi predpismi.
9// OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV


Prevádzkovateľ internetového obchodu www.topanky-detske.sk, Tereza Komenderová, prehlasuje, že poskytuje svoje služby v súlade so zákonom č.101/2000 Z. z. o ochrane osobných údajov. Všetky získané osobné údaje zákazníkov budú používané len na obchodné a marketingové účely, v zmysle plnenia služieb zákazníkom. Zákazník využívaním služieb tohto elektronického obchodu udeľuje súhlas k zhromažďovaniu svojich osobných údajov. Zákazník má právo kedykoľvek požiadať o vymazanie svojich osobných údajov z databázy a o zrušenie svojej registrácie, a to písomne ​​alebo prostredníctvom e-mailu info@topanky-detske.sk.


10 // PRÁVA Z VADNÉHO PLNENIA


Práva a povinnosti zmluvných strán ohľadne práv z chybného plnenia sa riadi príslušnými všeobecne záväznými právnymi predpismi (najmä ustanoveniami § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 Občianskeho zákonníka a zákonom č. 634/1992 Zb. O ochrane spotrebiteľa, v znení neskorších predpisov).

Predávajúci zodpovedá kupujúcemu, že tovar pri prevzatí nemá vady. Najmä predávajúci zodpovedá kupujúcemu, že v čase, keď kupujúci tovar prevzal: má tovar vlastnosti, ktoré si strany dohodli, a chýba ak dojednania, má také vlastnosti, ktoré predávajúci alebo výrobca opísal alebo ktoré kupujúci očakával vzhľadom na charakter tovaru a na základe reklamy nimi vykonávané, sa tovar hodí k účelu, ktorý pre jeho použitie predávajúci uvádza alebo ku ktorému sa tovar rovnakého druhu bežne používa, tovar zodpovedá kvalitou alebo prevedením dohovorené vzorky alebo predlohe, ak bola akosť alebo prevedenie určené podľa dohodnutého vzorky alebo predlohy, je tovar v zodpovedajúcom množstve, miere alebo hmotnosti a tovar vyhovuje požiadavkám právnych predpisov. 1.42. Ustanovenia uvedené v čl. 1.41 obchodných podmienok sa nepoužijú u tovaru predávaného za nižšiu cenu na vadu, pre ktorú bola nižšia cena dohodnutá, na opotrebenie tovaru spôsobené jeho obvyklým užívaním, u použitého tovaru na vadu zodpovedajúce miere používania alebo opotrebenia, ktorú tovar mal pri prevzatí kupujúcim, alebo ak to vyplýva z povahy tovaru. Ak sa prejavia vada v priebehu šiestich mesiacov od prevzatia, má sa za to, že tovar bol chybný už pri prevzatí. Kupujúci je oprávnený uplatniť právo zo vady, ktorá sa vyskytne u spotrebného tovaru v čase dvadsiatich štyroch mesiacov od prevzatia. Práva z chybného plnenia uplatňuje kupujúci u predávajúceho na adrese jeho prevádzky, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na sortiment predávaného tovaru, prípadne aj v sídle alebo mieste podnikania. Ďalšie práva a povinnosti strán súvisiace so zodpovednosťou predávajúceho za vady môže upraviť reklamačný poriadok predávajúceho.

11 // ĎALŠIE PRÁVA A POVINNOSTI ZMLUVNÝCH STRÁN


Kupujúci nadobúda vlastníctvo k tovaru zaplatením celej kúpnej ceny tovaru. Predávajúci nie je vo vzťahu ku kupujúcemu viazaný žiadnymi kódexy správania v zmysle ustanovenia § 1826 ods. 1 písm. e) Občianskeho zákonníka. K mimosúdnemu riešeniu spotrebiteľských sporov z kúpnej zmluvy je príslušná Slovenská obchodná inšpekcia, so sídlom Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČO: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz. 1.49. Predávajúci je oprávnený na predaj tovaru na základe živnostenského oprávnenia. Živnostenskú kontrolu vykonáva v rámci svojej pôsobnosti príslušný živnostenský úrad. Dozor nad oblasťou ochrany osobných údajov vykonáva Úrad na ochranu osobných údajov. Slovenská obchodná inšpekcia vykonáva vo vymedzenom rozsahu okrem iného dohľad nad dodržiavaním zákona č. 634/1992 Zb. O ochrane spotrebiteľa, v znení neskorších predpisov. 1.50. Kupujúci týmto preberá na seba riziko zmeny okolností v zmysle § 1765 ods. 2 Občianskeho zákonníka.

12 // Ochrana osobných údajov


 Svoju informačnú povinnosť voči kupujúcemu v zmysle čl. 13 Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a voľnom pohybe týchto údajov ao zrušení smernice 95/46 / ES (všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov) ( ďalej len "nariadenie GDPR") súvisiace so spracovaním osobných údajov kupujúceho na účely plnenia kúpnej zmluvy, na účely rokovania o tejto zmluve a na účely plnenia verejnoprávnych povinností predávajúceho plní predávajúci prostredníctvom osobitného dokumentu Prevádzkovateľ internetového obchodu www.topanky-detske.sk, Tereza Komenderová, prehlasuje, že poskytuje svoje služby v súlade so zákonom č.101 / 2000Sb o ochrane osobných údajov. Všetky získané osobné údaje zákazníkov budú používané len na účely obchodné a marketingové v zmysle plnenia služieb zákazníkom. Zákazník využívaním služieb tohto elektronického obchodu udeľuje súhlas k zhromažďovaniu svojich osobných údajov. Zákazník má právo kedykoľvek požiadať o vymazanie svojich osobných údajov z databázy a o zrušenie svojej registrácie, a to písomne ​​alebo prostredníctvom emailu info@boty-detske.cz.


13 // HEUREKA


Hodnotu Vašu spokojnosť s nákupom zisťujeme prostredníctvom e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi, do ktorého je náš e-shop zapojený. Tie vám zasielame zakaždým, keď u nás nakúpite, ak v zmysle § 7 ods. 3 zákona č. 480/2004 Zb. o niektorých službách informačnej spoločnosti ich zasielanie neodmietnete. Spracovanie osobných údajov na účely zaslania dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi vykonávame na základe nášho oprávneného záujmu, ktorý spočíva v zisťovaní vašej spokojnosti s nákupom u nás. Pre zasielanie dotazníkov, vyhodnocovanie vašej spätnej väzby a analýz nášho trhového postavenia využívame spracovateľa, ktorým je prevádzkovateľ portálu Heureka.cz; tomu pre tieto účely môžeme odovzdávať informácie o zakúpenom tovare a vašu e-mailovú adresu. Vaše osobné údaje nie sú pri zasielaní e-mailových dotazníkov odovzdané žiadnej tretej strane pre jej vlastné účely. Proti zasielanie e-mailových dotazníkov v rámci programu Overené zákazníkmi môžete kedykoľvek vyjadriť námietku odmietnutím ďalších dotazníkov pomocou odkazu v e-mailu s dotazníkom. V prípade vašej námietky vám dotazník nebudeme ďalej zasielať. "
4,93

Čo o nás hovoria naši zákazníci

Zuzana 11.07.2024
Overená recenzia
Nákup hodnotím veľmi dobre. Topánočky prišli relatívne skoro bez akýchkoľvek problémov. Vedela som čo chcem a taký tovar aj prišiel. Spokojnosť objednám aj nabudúce.
Lucie Kabzanová 11.07.2024
Overená recenzia
Rychlost dodání, velký výběr, příznivé ceny, slevové kódy na další nákup. Nakupuji zde pravidelně a vždy spokojenost
Lucie Petrlová 10.07.2024
Overená recenzia
Bleskové doručení jako vždy. Děkuji!
facebook